Czy lampa solna naprawdę działa?

Spis treści.

lampa solna

Czy lampa solna naprawdę działa?

W wielu gospodarstwach domowych można dziś znaleźć jedną lub więcej himalajskich lamp solnych. Lampy te stały się w ostatnich latach bardzo popularne. Z niszy, w której tylko kilka osób wiedziało o istnieniu tych lamp, teraz można je znaleźć także w mainstreamowych sklepach z wyposażeniem wnętrz i sklepach ze zdrową żywnością. Ale jakie jest działanie tych lamp solnych i czy naprawdę działają?

Najpopularniejszą lampą solną jest ta wykonana z różowej soli himalajskiej. Na rynku są jednak inne rodzaje. Istnieje również możliwość zakupu lampy z białej, czerwonej, szarej, a nawet zielonej soli himalajskiej. Im rzadsza sól, tym wyższa cena lampy. Sól himalajska, jak sama nazwa wskazuje, pochodzi z Himalajów. Setki milionów lat temu to pasmo górskie znajdowało się poniżej poziomu morza. Złożona sól jest dziś wydobywana w Pakistanie i Indiach. Sól ta jest jadalna, ale można ją również wykorzystać np. do lamp.

Ze względu na swój piękny kolor, sól ta jest popularna wśród wielu szefów kuchni. Smak jest też dużo łagodniejszy niż zwykłej soli morskiej, co ułatwia dozowanie. Sól himalajska naturalnie zawiera wiele minerałów. Dlatego niektórzy uważają ją za bardzo zdrową i dobrą alternatywę dla soli kuchennej. Istnieją nawet zastosowania zdrowotne, takie jak kuracje pitne z użyciem tej soli, a także jest ona stosowana w wielu produktach spożywczych.

Lampy solne sprzedawane są po to, aby pozytywnie oddziaływać w pomieszczeniu, w którym są umieszczone. Uważa się, że każdy kilogram, który waży lampa, jest dobry dla 4 metrów sześciennych przestrzeni. Lampy dają ciepłe i kojące światło, ale są wręcz chwalone za oczyszczający wpływ na pomieszczenie, w którym się znajdują. Nie ma oczywiście żadnych naukowych dowodów na ten efekt, ale blask lamp jest przez wiele osób odczuwany jako bardzo przyjemny. Często wykorzystywane są jako lampki nocne w pokojach dziecięcych lub jako lampy stołowe, które tworzą przyjemną atmosferę podczas posiłków.

Ze względu na popularność lamp, są one obecnie sprzedawane we wszystkich kształtach, kolorach i rozmiarach. Można nawet kupić bardzo duże lampy solne ważące nawet 150 kilogramów. Ponadto lampy są cięte na wiele różnych kształtów. Można kupić lampy w kształcie piramidy, anioła lub kwiatu. Większość lamp wykorzystuje tę samą oprawę z tym samym typem żarówki. Jest to poręczne, ponieważ możesz go łatwo wymienić, gdy się zepsuje. Możliwe jest zastosowanie żarówki żarowej, ale dostępne są również lampy LED do Twojej lampy solnej.

Pozytywne działanie soli himalajskiej wykorzystywane jest również w innych miejscach. W niektórych spa i saunach są na przykład specjalne pomieszczenia wykonane w całości z bloków solnych. Jest to szczególne doświadczenie dla niektórych osób, które czasem korzystają z niego co tydzień w różnych celach. Te pomieszczenia mogą być doświadczane jako bardzo pozytywne, ale i tu nie ma naukowych dowodów na rzeczywiste pozytywne działanie soli himalajskiej.

Nie będziemy zatem wypowiadać się na temat tego, czy sól himalajska rzeczywiście działa. Pewne jest to, że jeśli ma dla Ciebie przyjemne działanie, to wystarczy, abyś z niego skorzystał. Większość osób kupuje lampy z soli himalajskiej ze względu na ich piękny wygląd i przyjemny, ciepły blask, który wydzielają. Sama lampa nie nagrzewa się, pozostaje w temperaturze pokojowej. Przed zakupem lampy solnej radzimy dokładnie przemyśleć jej rozmiar. Jeśli wybierzesz zły rozmiar, zwrot np. 20-kilogramowej lampy to spora praca.

Upewnij się, że zamawiasz u sprawdzonego sprzedawcy. Ponieważ produkt ten pochodzi z Azji, w obiegu jest też wiele podróbek lamp. Dobrym testem po otrzymaniu lampy jest to, czy faktycznie smakuje ona słono, gdyż powinna być to duża bryła soli. Warto też po otrzymaniu lampy umieścić ją na wadze. Dzięki temu będziesz wiedział, czy rzeczywiście jest tak ciężki, jak twierdzi sprzedawca. Przed zakupem zawsze czytaj opinie w internecie. Dzięki temu unikniesz rozczarowania i szybko będziesz mógł cieszyć się piękną lampą solną w swoim domu.

Recenzje Online Aktualności

Artykuły informacyjne są pisane niezależnie przez członka zespołu redakcyjnego. Czy masz jakąś sugestię lub uzupełnienie? Następnie napisz do nas na adres info@recenzjeonline.pl.

Spis treści.

Podziel się tym artykułem

Ostatnie artykuły

Aby zapewnić Ci lepszą obsługę, używamy plików cookie i podobnych technologii. Pliki cookie umożliwiają nam i stronom trzecim śledzenie zachowania użytkownika w Internecie w obrębie naszej witryny. Jeśli będziesz kontynuować przeglądanie naszej witryny, uznamy, że się z tym zgadzasz. Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj naszą Politykę prywatności.